Publikováno 12 March 2019

Jak obchodovat zlato (GLD, GDX) ve 4 krocích

Ať už je to chová jako býk nebo medvěd, zlatý trh nabízí vysokou likviditu a vynikající možnosti na zisk téměř ve všech prostředích díky svému jedinečnému postavení v rámci hospodářských a politických systémů na světě. Zatímco mnoho lidí si vybrat vlastní kov úplně, spekulovat přes futures , akciové a možnosti trhy nabízejí neuvěřitelný pákový efekt s naměřenou rizika.

Účastníci trhu se často nedaří plně využít zlatých kolísání cen, protože se nenaučili jedinečné vlastnosti světových trzích se zlatem nebo skryté nástrahy, které mohou Rob zisku. Navíc ne všechny investiční nástroje jsou vytvořeny stejně: Některé zlaté nástroje jsou s větší pravděpodobností produkovat konzistentní spodní-line výsledky než ostatní.

Obchodování žlutého kovu není těžké se naučit, ale tato činnost vyžaduje dovednost nastaví jedinečné pro tuto komoditu. Nováčci by měl našlapovat zlehka, ale zkušení investoři budou mít prospěch začleněním těchto čtyř strategických kroků do svého denního obchodování rutiny. Mezitím se experimentovat, dokud složitosti těchto složitých trzích staly z druhé ruky.

1. Co se hýbe zlato

Jako jeden z nejstarších měn na planetě, zlato zakotvil hluboko do psychiky finančního světa. Téměř každý má nějaký názor o žlutého kovu, ale zlato samo reaguje pouze na omezený počet cenových katalyzátorů . Každý z těchto sil, rozděluje na dvě poloviny v polaritě, který má vliv cit, objem a trend intenzity:

Subjekty na trhu čelí zvýšené riziko, když se obchod zlata v reakci na jeden z těchto polarit, i když ve skutečnosti je to ještě jeden řídící cenové akce . Například, řekněme odprodej hity světové finanční trhy a zlato startuje v silné rally. Mnozí obchodníci předpokládají, že strach se pohybuje žlutého kovu a skočit, věřit emocionální dav se slepě vykonávat cenu vyšší. Nicméně, inflace může skutečně spustil pokles na akciovém je, přitahuje více technické davu, který se bude prodávat proti zlatému rally agresivně.

Kombinace těchto sil je stále ve hře na světových trzích, tvorbu dlouhodobých témat, které sledují stejně dlouhé uptrends a downtrends. Například,  Federální rezervní systém (FOMC) ekonomický stimul začala v roce 2009, původně měl malý účinek na zlato, protože hráči na trhu byla zaměřena na vysokých úrovních strachu z ekonomického kolapsu 2008. Nicméně, toto kvantitativní uvolňování povzbudil deflaci, nastavení trhu zlata a dalších komodit skupiny pro velký zvrat .

Že obrat se neprojeví okamžitě, protože nabídka oživení hospodářství byla v plném proudu, s depresivní finanční a komoditní bázi aktiv spirále zpět k historickým způsobem. Gold konečně přikrýval ven a obrátil nižší v roce 2011 poté, co oživení hospodářství byl dokončen a centrální banky zesílily své kvantitativní uvolňování politiky. VIX zmírnil na nižších úrovních najednou, což signalizuje, že strach už nebyl významný trh iniciátor.

2. Rozumět davu

Zlato přitahuje četné davy s různými a často protichůdnými zájmy. Chyby zlata stojí na vrcholu haldy, sbírání fyzické prutů a přidělení velkorozměrových část rodinných aktiv zlaté akcie, opce a futures. Jedná se o dlouhodobé hráče, zřídka odrazen downtrends, kdo nakonec vytřepat méně ideologické hráče. Kromě toho, maloobchodní účastníci tvoří téměř celou populaci zlata chyby, přičemž jen málo prostředků věnováno výhradně na dlouhé straně drahých kovů .

Chyby zlata přidat obrovskou likviditu a zároveň zachovat podlahu pod futures a zlaté akcie, protože poskytují nepřetržitou dodávku koupi zájem za nižší ceny. Slouží také opačný účel poskytovat efektivní položku pro krátké prodejců , a to zejména v citové trzích, když jeden ze tří základních sil polarizuje ve prospěch silné nákupní tlak.

Kromě toho, zlato přitahuje obrovskou zajišťovací činnost institucionální investoři, kteří nakupují a prodávají v kombinaci s měnami a dluhopisy v bilaterálních strategií známých jako „ohrožení na“ a rizika-off. “Finanční prostředky vytvářet koše nástrojů Matching růstu (riziko-on) a bezpečnostní (riziko-off), obchodování tyto kombinace přes rychlé jako blesk algoritmů . Oni jsou obzvláště populární ve velmi rozporuplné trzích, kde byla účast veřejnosti je nižší, než je obvyklé.

3. Přečtěte si Dlouhodobá Chart

Gold Měsíční Chart

Udělejte si čas naučit se zlatou tabulku dovnitř a ven, počínaje historií dlouhodobou, která sahá nejméně 100 let. Kromě vybojovat trendy , které přetrvávaly po celá desetiletí, kov také tekla nižší neuvěřitelně dlouhou dobu, popírá zisky zlatých chyb. Ze strategického hlediska je tato analýza identifikuje cenové úrovně , které musí být sledovány, zda a kdy žlutý kov se vrací do jejich testování.

Gold nedávná historie ukazuje malý pohyb do roku 1970, kdy po odstranění zlatého standardu pro dolar, ale vzlétl v dlouhém uptrend , podpořen rostoucí inflace kvůli prudkému růstu ropných cen. Po doplnění ven na 2076 $ za unci v únoru 1980, se ukázalo nižší u $ 700 v polovině 1980, v reakci na restriktivní Federální rezervní měnovou politiku.

Následná sestupný trend trval do pozdních 1990, kdy vstoupil zlato historický uptrend, které vyvrcholily v únoru 2012 v horní části 1916 $ za unci. Stálý pokles od té doby se vzdal kolem 700 bodů za čtyři roky; i když v prvním čtvrtletí roku 2016 vzrostly o 17% za její největší čtvrtletní zisk za tři desítky let, v prosinci 2017, je to obchoduje na 1267 $ za unci.

4. Vyberte Venue

Likvidity vyplývá zlaté trendy, čímž se zvyšuje, když se pohybuje výrazně vyšší nebo nižší a klesá během relativně klidné období. Tato oscilace dopady na trzích ve větší míře, než je tomu akciové trhy , vzhledem k mnohem nižší průměrné míře účasti . Nové produkty nabízené chicagské CME Group v posledních letech nezlepšila tuto rovnici podstatně.

CME nabízí tři základní futures zlata, 100-oz. smlouva , 50-oz. mini kontrakt a 10 oz. micro kontrakt, přidal v září 2011. Zatímco objem největšího kontraktu skončilo 67,6 milionu v roce 2017, menší zakázky nebyly tak široce obchoduje; 87450 pro mini a 0,05 milionu pro mikro. Tato tenká účast neovlivní dlouhé aktualizovány futures držely několik měsíců, ale silně ovlivňuje obchod provádění krátkodobých pozic , nutí vyšší náklady díky prokluzování .

SPDR Gold důvěra Akcie (GLD) vykazuje nejvyšší účast ve všech typech prostředí na trhu, s mimořádně těsných spreadů, které mohou klesnout až na jeden cent. Průměrný denní objem činil 2,34 milionu akcií za den v prosinci 2017, které nabízejí snadný přístup kdykoliv během dne. CBOE opce na GLD nabídnout jinou alternativu kapalné, s aktivní účastí vedení spready na nízké úrovni.

VanEck Vektory zlatokopů ETF (GDX) mele prostřednictvím většího denní procentní pohybu než GLD ale nese vyšší riziko, protože korelace s žlutého kovu se mohou značně lišit ze dne na den. Velké těžařské společnosti zajistit agresivně vůči kolísání cen, snižování dopadu spotových a termínových cen, zatímco operace mohou držet významný majetek v jiných přírodních zdrojů, včetně stříbra a železa.

Sečteno podtrženo

Obchodovat na trh se zlatem se ziskem ve čtyřech krocích. Za prvé, naučit se, jak tři polarity dopad na většinu zlato kupovat a prodávat rozhodnutí. Za druhé, se seznámili s různými davy, které se zaměřují na zlato obchodování, zajištění a vlastnictví. Za třetí, mít čas analyzovat dlouhé a krátkodobé zlaté grafy, s okem na klíčových cenových úrovních, které mohou přijít do hry.

Konečně, vyberte si místo pro riskování , se zaměřil na vysoké likvidity a snadné uskutečnění obchodu.