Publikováno 31 May 2019

Tarify zabíjejí Trader Mojo

hlavními Moves 

Podávání Trump šokován Wall Street dnes ráno tím, že rozšíří své celní ohrožení třetím největším obchodním partnerem Spojených států: Mexiko. V kontroverzní zvrat, administrativa Trump není používání těchto tarifů jako hrozba v obchodním sporu, jak to je s Čínou. Místo toho je jejich použití jako kyjem přimějí mexický vládu, aby přijala opatření proti migrantům, které cestují přes Mexiko na své cestě do Spojených států.

Počínaje 10. června, bude americká vláda zavést eskalace tarifů - začíná na 5% - na veškeré zboží pocházející z Mexika. V případě, že mexická vláda neřeší imigrační obavy, tyto sazby by mohly vzrůst až na 25% v říjnu, kde zůstanou, dokud nejsou splněny požadavky této administrativy.

Tyto sazby budou mít vliv na téměř 350 miliard dolarů zboží pocházejícího z Mexika do Spojených států - vše od automobilových součástek a avokáda na lékařské přístroje a Modelo. Obchodníci jsou interpretaci zprávy jako ohrožení ekonomického růstu - jako nové tarify by zvýšení cen pro spotřebitele v USA, ovlivňují firemní růst a dal táhnout na americkou ekonomiku - a oni se podle toho reagovali.

Americký akciový trh odprodána (viz níže), výnosy dluhopisů kráterů po celém světě, a cena ropy tankovat. Když obchodníci očekávají silný globální ekonomický růst, mají tendenci tlačit cenu ropy vyšší, protože hospodářský růst má tendenci vést ke zvýšené poptávce po ropě. Naopak, když obchodníci očekávají zpomalení ekonomického růstu, mají tendenci tlačit cenu ropy níže.

V současné době se cena ropy i nadále ke zhroucení, lámání pod 54 $ za barel. Dnešní medvědí krok potvrzuje, že ropa se vzdal více než polovina zisků je vyrobené z jeho nedávné minimum 42,36 $ za barel na 24 prosince 2018, na své nedávné maximum 66,60 $ za barel dne 23. dubna.

Uptrending úroveň podpory , která sloužila jako podpora pro ramena nedávné inverzní hlavy a ramen vzor by mohly pojmout jako podpora znovu, ale my jsme ještě neviděli žádnou zpomalení stáhnout zpět.

Výkon ropy termínových

S & P 500

Index S & P 500 pokračoval v poklesu dnes jako obchodníci vytáhl své peníze z akcií a přesunul ji do bezpečí dluhopisů a dalších bezpečné aktivech . Nikdo nechce, aby se chytit nemotorný, pokud administrativa Trump prosadí svou hrozbu uvalit cla na mexických zboží.

Nicméně i přesto, že S & P 500 spadl dnes, stále má řadu možných úrovních podpory musí zabývat, pokud to bude klesat dál. Prvním z nich je kolem 2737. Tato úroveň nejprve sloužil jako rezistence na začátku února a pak jako podpora na začátku března. Další úroveň je zhruba 2784. Tato úroveň sloužil jako rezistence v polovině ledna před sloužící jako podpora na začátku února. Posledním je přibližně 2628. Tato úroveň sloužila jako podpora od konce října 2018 do začátku prosince 2018 a pak znovu na konci ledna. Dávejte si pozor na případné podpory odrazí na těchto úrovních v průběhu příštích týdnů.

Přečtěte si více:

Když Stock ceny klesají, kde jsou peníze?

Výkonnost indexu S & P 500

Rizikové ukazatele - VIX

V bouřlivé den jako dnes, měli byste očekávat, že se index volatility CBOE (VIX) střelbu vyšší, protože obchodníci se snaží zpracovat geopolitickou nejistotu, která se vstřikuje na trh nové mexických celních hrozeb administrativy Trump.

Překvapivé je, že VIX neměl šílet. Je to vlastně zavřeno nižší, než by otevřela poté, co nedokázal zlomit nad 20 - úroveň indikátor zlomil výše po dobu pěti po sobě jdoucích dnů na začátku května, kdy prezident Trump oznámil čínské tarify šlo ke zvýšení z 10% na 25%.

Možná je to signál, že Wall Street se nedomnívá, že počáteční 5% tarif je ve skutečnosti bude uložena na zboží z Mexika. Koneckonců, jsme viděli bezpočet zvraty v jednání s podáváním Trump v minulosti.

Obchodníci nenávidět tlačit ceny akcií nižší, pokud naprosto nutné. S 10 dnů zbývá do uložené lhůty, zdá se, Wall Street má určitou naději, že sazby se nikdy zhmotnit.

Budu se dívat na tuto úroveň na 20 příští týden. Pokud to může držet, akciový trh má mnohem větší šanci na odražení.

Přečtěte si více:

Výkonnost indexu volatility CBOE (VIX)

Sečteno a podtrženo - Mohlo by to být horší

Zatímco dnešní reakce trhu na celní hrozbám Trump administrativy byla jistě bearish, mohlo by to být mnohem horší. S & P 500 nedal příliš mnoho země, a VIX neporušil přes odpor. Jedná se slibné signály.

Uvidíme, jak se jednání mezi Spojenými státy a Mexikem hraje v průběhu příštího týdne. Budeme pravděpodobně vidět podpory přehlídku v akciovém trhu, pokud jednání jdou dobře.

Přečtěte si více:

Užijte si tento článek? Získat více  registrací  pro schéma Advisor bulletinu.