Publikováno 13 June 2019

Investoři odbýt obavy o ropě

hlavními Moves 

Se zbytkem světa, čtu titulky dnes o útocích na společných ovládané japonské a norských ropných tankerů okolí Hormuzského s jistými obavami. Je to eskalace napětí s Íránem a dalších států v regionu? Nebo další krok směrem k vojenskému zapojení z USA?

I když to může být obtížné oddělit se od politických a lidských bezpečnostních otázek týkajících se událostí, jako je tento, mohou trhy stále nám pomáhá pochopit, jak je sentiment trendy a zda velké finanční instituce se obávají. I když nejsou neomylní, sentiment na finančních trzích, nám může pomoci měřit důvěru obecně.

V tomto případě je cena ropy a souvisejících komodit špičatý po útocích. Surová ropa a benzín byli oba až více než 2% na jednom místě dnešní den, který byl ke změně tempa pro odvětví, který byl v sestupný trend po dobu několika týdnů.

Krátkodobá reakce takhle na trhu s energií je typická po špatných zpráv z tohoto regionu na světě. Nicméně, pokud se účastníci trhu byli opravdu strach bychom viděli větší reakci v safe-Haven aktiv, jako jsou dlouhodobé státních dluhopisů , americký dolar, švýcarský frank a japonský jen.

Například bezpečné útočiště majetek shromáždil během arabského jara protestech na konci roku 2010 a občanské nepokoje v průběhu finanční krize v Řecku v roce 2011. Nicméně, jak můžete vidět na následujícím grafu, spolu s velmi mírnou reakci v safe-aktivech investoři povoleno ceny energií měly klesnout zpět k včerejší Open. V tomto okamžiku se zdá, že obchodníci užíváte postoj počkat a uvidíme směrem riziko vojenské eskalace v Perském zálivu.

Lehké ropy termínové

S & P 500

Jak jsem již zmínil ve včerejším grafu poradce, investoři se zaměřují na oznámení Fedu příští týden před spácháním mnohem více na trh. Trh s futures se cen alespoň 0,25% snížení rychlosti jeho kdy je prohlášení FOMC Fedu propuštěn ve středu. Která vytvořila riziko zmeškaných očekávání, ale podle mých zkušeností, Fed málokdy mine akce předpověděl, že Fed fondy futures, takže si nemyslím, že by investoři měli být příliš velké starosti.

Index S & P 500 zůstal zhruba tam, kde otevřela týden v pondělí, aniž by hodně Další novinky tlačit ceny kolem. Zvláštní je, že úrokové míry citlivý na akcie jako spotřebního zboží a utilit odtáhl přes klesající dlouhodobých sazeb. Jediném dni hnutí nekvalifikuje jako trend, ale toto chování může být způsobeno tím, investoři se připravují na nákup více agresivně if Fedu splňuje očekávání příští týden.

Přečtěte si více:

S & P 500 Index

Rizikové indikátory - Retail Still překonal

Ve včerejším graf poradce, jsem se zmínil, že klesající ceny benzinu by mohlo být přínosem pro spotřebitele zásob, a dnešní volatilita v energetickém trhu nebyl dostatečně významný, aby odůvodnil případné úpravy tohoto výhledu. Kromě toho jsem byl povzbuzen nadvòkonnosti tďchto v spotřebního zboží a služeb celkově, i když jinak pomalé den.

Jak můžete vidět v následujícím grafu, SPDR Spotřební sektor ETF ( XLY ) vzrostla mnohem více, než S & P 500 včera, který pokračuje ve své nadprůměrné výkonnosti od začátku června. Jako většina indexů a ETF, které sledují Spotřební sektor zásoby, XLY je neúměrně nadváhou Amazon.com, Inc. ( AMZN ), což může narušit jeho výkon, ale stále pocit, že se jedná o platný pozitivním signálem pro trh v krátkodobém horizontu ,

Co by se přidat váhu k pozitivnímu výhledu pro domácí spotřebu by bylo lepší výkon v dopravních zásob. To je ten správný čas věnovat pozornost až po expedici, protože FedEx Corporation ( FDX ) hlásí svůj zisk na 25. června před výsledková sezóna začíná v červenci. Jakmile začne dopravní a přepravní společnosti s cílem zlepšit (kromě případů, kdy energie doprava je brzda), pak výhled pro trh by měl být příznivější, než je tomu nyní.

Přečtěte si více:

Výkon diskrečních ETF SPDR spotřebitelů (XLY)

Sečteno a podtrženo - Waiting for the FOMC

Jak jsem již zmínil dříve, pár dní před hlavní FOMC oznámení bývají bezcílně zatímco investoři dočkat, až uvidím, zda se Fed bude splňovat očekávání. Vnější záležitosti jako obchodních tarifů a nyní možnost vojenského konfliktu v Perském zálivu, jsou potenciální spoilery, ale sentiment indikátory jsou stále v klidu.

Přečtěte si více:

Užijte si tento článek? Získat více  registrací  pro schéma Advisor bulletinu.