Publikováno 4 June 2019

Biotech sektor mohl vstoupit medvědího trhu

Hlavní biotechnologické prostředky klesl na nejnižší minima od ledna 2019 v pondělní seanci, pokračující složité downtrends poté, co nedokázal odrazit zpátky do 2018 maxima v prvním čtvrtletí. Více zlověstně, akumulační hodnoty v obou hlavních biotechnologických fondů obchodovaných na burze (ETF) klesly na nejnižší minima od roku 2017, což signalizuje klidnou institucionální exodus, která by mohla být předzvěstí začátku poruch do víceletých trzích medvěda.

Jsme méně než 18 měsíců od prezidentských voleb 2020, a ostře rozdělena politické strany našly společnou řeč při útoku na rostoucí sílu velkého farmacii a biotechnologický průmysl. Prezident využil své vlivné tribuny, aby tlak na tyto společnosti v průběhu jeho podávání, ale hrozba významného legislativy pokračuje a mohlo by vyústit v rámci demokratického prezidentského úřadu.

Mnoho biotechnologické investoři byli nedotčeni DC jawboning, očekávají masivní lobbistické úsilí v tomto průmyslovém odvětví a hluboko do kapsy smést žádné významné legislativní úsilí. Mohly by být v pořádku, ale masivní dary nebyly schopny zpomalovat zhoršující se sentiment od 2015 skandálů zahrnovat Valeant Pharmaceuticals, nyní Bausch Health Companies Inc. ( BHC ) a Martin Shkreli je Turing Pharmaceuticals.

SPDR S & P Biotech ETF (XBI)

XBI
TradingView.Com

Široce pojatého SPDR S & P Biotech ETF ( XBI ) dosáhla vrcholu na $ 91,10 v červenci 2015 po víceleté uptrend a rozprodány do poloviny $ 40sa několik měsíců později. Ukázalo vyšší v roce 2016, vstupuje do slow-motion uptick že konečně dokončili zpáteční cestu do předchozí high v lednu 2018. Tento fond se snažila najít kupce v příštích pěti měsíců s tím, pouhých 10 bodů do června je všech dob vysoká na $ 101,55 , před poklesu koncem roku, který selhal útěk nad 2015 maxima před zasažením 21-měsíční minimum v polovině $ 60s v prosinci.

Silný 2019 bounce zastavil přímo na 0,786 Fibonacciho prodat-off retracement úrovně na začátku dubna, vysílání nižší vysoká, před přetrvávající prodejním tlakem, který nyní dumpingové fond níže na 50- a 200-denní exponenciální klouzavý průměr (EMA) poprvé od února. Řezy jsou na úrovni 0,618 retracement přes lednové nenaplněné mezeře mezi $ 75 a $ 77, označující logické negativního vývoje cíl pro aktuální sell-off nohu

Na rovnováhu hlasitosti indikátor (OBV) usazením distribuce vypráví medvědí příběh, posílat sérii nižších výšek a nižší minima v minulém roce, což naznačuje, že institucionální kapitál zasahuje vedlejší kolej. OBV nyní klesla na nejnižší minimum od ledna 2017, kdy byl fond obchoduje více než 30 bodu nižší než otevírací tisku dnešního dopoledne. Tato divergence předpovídá, že cena bude brzy hrát na honěnou směrem dolů.

iShares Nasdaq Biotechnology Index Fund (IBB)

IBB
TradingView.Com

IShares Nasdaq Biotechnology Fund Index ( IBB ) sleduje tržní-cap vážený index, který generuje větší expozici vůči sektoru blue chips. Historická rally skončila ve stejnou dobu jako ostatní fondu v roce 2015, čímž se získá vertikální pokles do února 2016 minimum na $ 80.00. V ceně je testován této úrovni třikrát do roku 2017 a obrátil vyšší, zadáním trhané uptick, které se nepodařilo na Fibonacciho úrovni .786 retracement v říjnu 2018.

Fond klesly téměř o 28% do prosince nízké a obrátil výše do roku 2019, řezba silný odraz, který skončil na .786 sell-off úrovně retracement v březnu. Zlomil novou podporu na 50- a 200-denní EMA o několik dní později a nadále ztrácet půdu pod nohama v průběhu druhého čtvrtletí. Tento výprodej noha mohla dosáhnout v polovině $ 90s, dokončení stejnou proporcionální retracement jako široce založené fondu. 

OBV četby pro IBB drželi mírně lepší než jeho konkurent, pravděpodobně v důsledku většího procenta složek fondu s členstvím v jiných indexů. Nicméně akumulace na dvouleté minimum je stejně medvědí, když je cena obchodování na pětiměsíční minimum, předpovídají, že negativa bude pokračovat i po nevyhnutelný přeprodané odrazit . Vzhledem k vysoké sázky, zbývající akcionáři sektor může zvážit opuštění pozic v průběhu tohoto uptick. 

Sečteno a podtrženo

Biotechnologické prostředky jsou odprodávat zatímco vestavby medvědí sektor odhalit agresivní exodus ze strany inteligentní peněz .

Zveřejnění: autor nevlastnila žádné pozice v uvedených cenných papírů v době zveřejnění.