Publikováno 12 March 2019

Green Investování

Co je Green Investování

Často se sjednotil s společensky odpovědného investování  (SRI), zelené investice jsou v podstatě investiční činnosti, které se zaměřují na firmy nebo projektů, které se zavázaly k zachování přírodních zdrojů, produkci a objevení alternativních zdrojů energie, realizace čistých projektů vzduchu a vody, a / nebo dalších šetrných k životnímu prostředí obchodní praktiky. Zelené investice mohou vejít pod záštitou SRI, ale jsou v podstatě mnohem konkrétnější.

Pure-hrát zelené investice jsou ty, které vyplývají všechny nebo většinu svých příjmů a zisků ze zelených aktivit. Zelené investice mohou být také ve firmách, které mají jiné oblasti podnikání, ale jsou zaměřené na zelené založené iniciativy nebo produktových řad.

Poškodí Green Investing

Pod pojmem „green“, přesto stává téměř všudypřítomné jednoho, může být poněkud vágní. Když lidé mluví o „zelené investice“, oni mluví obecně investovat do aktivit, které v populárním kontextu, mohou být považovány za dobré pro životní prostředí v přímém nebo nepřímém způsobem. 

Některé z těchto možností má investor v případě, že chcete vytvořit zelenou portfolia patří cenné papíry , podílové fondyETF a dluhopisy . Zelené investiční fondy patří: TIAA-cref Social Choice Equity Fund (TICRX); Portfolio 21 Global Equity Fund Třída R (PORTx); a Balanced Fund Green Century (GCBLX). Zelená vazby mohou někdy být nabízeny prostřednictvím vlády a vytvářet příjmy pro financování projektů nebo firmy.

Vzhledem k tomu, individuální přesvědčení o tom, co představuje „zelené investice“ se liší, co se kvalifikuje jako zelené investice je trochu šedé zóně. Někteří investoři se zajímají pouze o další možnosti čistě hrát jako firmy, které dělají výzkum nebo vyrábět produkty, jako jsou obnovitelné pohonných hmot a energeticky úsporných technologií. Ostatní investoři dát peníze za společností, které prostě mají dobré obchodní praktiky, pokud jde o způsob, jakým využíváme přírodní zdroje a nakládání s odpady, ale čerpat své příjmy z více zdrojů.

Včetně zásob v podniku, která je světovým lídrem, pokud jde o zaměstnávání šetrné k životnímu prostředí podnikům praktiky v tradičně „ungreen“ průmysl může být považována za zelené investice pro některé, ale ne pro ostatní. Například, zvažovat ropné společnosti, která má nejlepší rekord environmentálních postupů. I když je šetrný k životnímu prostředí, které společnost podniká opatření k omezení přímé škody na životním prostředí prostřednictvím svých operací day-to-day vrtné těžbě ropy, někteří lidé mohou proti celou svou zásobu jako zelené investice, protože spalování fosilních paliv je přední přispívá ke globálnímu oteplování.

Investice do „zelených“ společností mohou být riskantnější než s ostatními akciovými strategiemi, jak mnoho společností v této aréně, jsou ve fázi vývoje, s nízkými příjmy a oceňování vysokých zisků. Nicméně, pokud investoři najít chránit životní prostředí tím, že podporují ekologické podniky, aby pro ně důležité, zelené investice může být atraktivní způsob, jak dát své peníze do práce.

Všichni investoři by měli mít na pozoru před společností, které prostě Bill sebe jako zelená pro účely branding, aniž by následovali skrz svými sliby. Proto potenciální zelené investoři měli výzkum své investice (o odhlašování  zeleného fondu je  prospekt nebo výroční piliny zásobního se), aby zjistili, zda investice zahrnuje typy společností, které odpovídají jejich osobní definici pojmu „zelené“.