Publikováno 12 March 2019

Kdo jsou Donald Trump obchodní partneři v Indii?

Minulý týden, Hospodářský Times oznámil, že Donald Trump se setkal s některými ze svých indických obchodních partnerů v The Trump Tower v New Yorku. Indie je druhý největší trh Trump Organization je mimo Severní Ameriku, a to nedávno dokončila pět komerčních a rezidenčních projektů v zemi, podle Kalpesh Mehta z Tribeca vývojáře, Indie zástupce společnosti. Firma je oficiální internetové stránky uvádí devět mezinárodních vlastnosti a dva z nich jsou v Pune a Mumbai, dva relativně zámožné města v západní Indii.

V červenci, Donald Trump Jr. řekl The Hindustan Times  , že společnost je velmi „býčí“ v Indii a že plánuje postavit pan-Indie vývoj stopu pro Trump značkových projektů. Řekl: „Máme velmi agresivní potrubí na severu a na východě a těšíme se na oznámení několika zajímavých nových projektů v následujících měsících.“ 

Trump realitní firma investuje žádné peníze v této zemi, ale účtuje licenční za to, že svou značku spojenou s budovami. Vzhledem k tomu, že nedávno byl zvolen, aby se stal prezidentem Spojených států, se dá očekávat, že značky Trump velení větší hodnotu než kdy předtím. Východy zpráv již spekulují o tom, jak cizích obchodních zájmů Trump má představovat střet zájmů. (Viz také,  co se stane s Trump podnikatele když se stane prezidentem? )

Takže, které příslušníci Indie nemovitostí průmyslu v současné době nejcennější obchodní spojení na světě?

Panchsil nemovitostí, Pune

Přítomný minulý týden na setkání s Trump byli Atul Chordia a Sagar Chordia, zakladatelé Panchshil realit. 

V roce 2014, Trump podepsal zbrusu licenční dohodu s bratry Chordia, jehož společnost je za několik luxusních vývoji ve městě, včetně dvou hotelů s Marriott International, jedna s Hilton hotelů a letovisek a Ritz Carlton. Sagar Chordia sdělil The Indian Express, že se zúčastní slavnostním ve Washingtonu příští rok.

Tyto Chordias jsou úzce spojeny s indický politik Sharad Pawar a jsou pravidelně vystupoval na stránkách místních novin se účastní exkluzivních společenských akcí. Pawar je předseda nacionalistické strany kongresu a byl údajně zapojen do země podvody. Jeho dcera, Supriya Sule, vlastní podíl ve Panchshil.

Trump Tower Pune je první budova s ​​názvem Trump je na něj v zemi. Obytný komplex se skládá z 46 jednopodlažní byty upoutal pozornost Bollywood celebrit a bohatých indických podnikatelů. Jednání o druhém projektu ve městě, ‚Trump River Walk‘, jsou v plném proudu.

Lodha Group, Mumbai

Druhý podnik Trump podepsal dohodu s během své návštěvy v roce 2014 byl Lodha Group. Jejím zakladatelem je členem státní vlády a slouží jako viceprezident státních operací Indie vládnoucí strany BJP. 75-patrový bytový projekt ve městě Mumbai nóbl Worli je připravený být dokončen v roce 2018. Trump uvedl Trump Tower Mumbai bude „šperk nejen v panoramatu města, ale v Trump koruny.“

M3M India, Gurgaon

A rostoucí metropole v blízkosti indického hlavního města Dillí, budou mít brzy Trump rezidenční komplex stejně. M3M je oficiální internetové stránky říká, že společnost je za projekty, které jsou určeny k podobají těm v Kalifornii, Manhattan a Singapuru. V roce 2011 byla firma vpadl do daně z příjmů orgánů, kteří objevili 314 milionů rupií v nezvěstných příjmy, podle The Hindustan Times . Její předseda, realitní magnát Basant Bansal, údajně strávil $ 1 miliarda na svatbu své dcery, ve stejném roce .

IREO, Gurgaon

V dubnu prohlášení vydané Trump Organization a soukromé realitní investiční společností IREO řekl, že ten bude stavět kancelářské věže nesoucí jméno Trump a navržená Foster + Partners, se stejnými architekty za areálu v Cupertinu Apple, v Gurgaon. V roce 2010, daňové úředníci razii IREO kanceláří, protože podezření, že firma byla použita k frézování nelegální zisky z BJP vůdce strany Sudhanshu Mittal, bratr-in-law k jednatel IREO je Lalit Goyal. Poplatky byly podány.

Unimark Group

Další Trump Tower je, aby mohli vyrazit do východní části města Kalkaty, hlásil Mint noviny před třemi dny. V rámci projektu bude soutěžil by Unimark Group. Předseda představenstva a ředitel Harsh Vardhan Patodia je přední developer v centru a viceprezidenta CREDAI, obchodní sdružení zastupující 9,000 developerů v zemi. Společnost má projekt portfolio více než 15 milionů čtverečních stop.