Publikováno 12 March 2019

Novartis CEO Hovory Trump Lawyer Payment 'Mistake'

Novartis ( NVS ) CEO Vasant Narasimhan vyzval farmaceutická společnost je 1.200.000 $ platba Trump advokát Michael Cohen za ‚omyl.‘

Narasimhan stal generálním ředitelem 1. února poté, co společnost vyplatila Cohenova poradenská firma Essential Consultants LLC $ 100,000 měsíčně po dobu jednoho roku na to, co řekl, bylo vhled do politiky zdravotní péče. V dopise zaměstnancům, Narasimhan řekl, že nebyl zapojen do jakéhokoli aspektu transakce a cítil „frustrován“ s uspořádáním. Řekl, že očekává, že mnoho zaměstnanců se cítí „zklamán a frustrován,“ Wall Street Journal hlásí .

Platba na Trump právník, spolu s platbami od AT & T Inc. ( T ) a ruský oligarcha vyšlo najevo tento týden ve zprávě vydané právník pro porno hvězda Stormy Daniels, který říká, že byl placen $ 130,000 v Hush peněz Cohen. (Viz také: AT & T potvrzuje, že placené Trumpa pro Insights .)

V prohlášení, Novartis řekl, že chce ukončit smlouvu po prvním měsíci, protože esenciální Consultants neměl „poskytovat služby, které Novartis se očekávalo.“ Ale to bylo smluvně zavázán zaplatit za celý rok.

„Vzhledem k tomu, smlouva bohužel mohla být ukončena pouze pro příčinu, platby nadále prováděny, dokud smlouva vypršela vlastními podmínkami v únoru 2018,“ četl prohlášení Novartis.

AT & T Hledají informace o Time Warner

Telekomunikace obří AT & T zaplatil Cohena firma $ 600,000 nebo $ 50,000 za měsíc, za vedení konkrétně na Time Warner (TWX), podle The Washington Post , který řekl, že obdržel souvisejících dokumentů.

AT & T se snaží převzít Time Warner ve výši 85 miliard $ fúzi, která potřebuje souhlas federálních regulátorů. Americké ministerstvo spravedlnosti se snaží blokovat dohodu se soudem, který se stále čeká. (Viz také: AT & T Reklamní tváře 14% pokles ).