Publikováno 12 March 2019

bezpodmínečná Pravděpodobnost

Jaká je pravděpodobnost Nepodmíněné

Bezpodmínečný pravděpodobnost je nezávislá možnost, že jeden výsledek vyplývá ze vzorku možných výsledků. Termín se odkazuje na pravděpodobnost, že událost se uskuteční nezávisle na tom, zda nějaké jiné akce uskutečnit, nebo jakékoliv jiné podmínky jsou přítomny. Pravděpodobnost, že sníh bude padat v Jacksonu, Wyoming na Hromnice o den více, aniž by s přihlédnutím k historické vzory počasí a údajů o klimatu na severozápadě Wyomingu na začátku února je příklad nepodmíněné pravděpodobnosti.

Poškodí bezpodmínečného Pravděpodobnost

Bezpodmínečné pravděpodobnost události může být určena sečtením výsledků události a vydělením celkového počtu možných výsledků.

bezpodmínečná Pravděpodobnost

Bezpodmínečná pravděpodobnost je také známý jako marginální pravděpodobnosti a měří pravděpodobnost výskytu ignoruje jakékoliv znalosti získané z předchozích nebo vnějšími událostmi. Vzhledem k tomu, tato pravděpodobnost ignoruje nové informace, zůstává konstantní.

Příklad bezpodmínečné pravděpodobnosti

Například, pojďme prozkoumat skupinu populací . Zásobní může být buď vítěze, který získává kladné příjmy, nebo poražené, což má negativní příjem. Z pěti akcií, akciové A a B jsou vítězové, zatímco C, D a E jsou poražení. Jaká je bezpodmínečné pravděpodobnost výběru vítězné akcie? Vzhledem k tomu, dva výstupy z možných pěti vytvoří vítěze, bezpodmínečné pravděpodobnost je 40% (25).