Měnová politika

Nejlepší příspěvky

Forward Guidance Definition

Co je Forward Guidance? Vpřed vedení se odkazuje na sdělení o centrální banceo stavu ekonomiky a pravděpodobném budoucím směřování měnové politiky.

Podařilo měny Definition

Co je Managed měny? Spravovaný měna je ten, jehož cena a kurz jsou ovlivněny nějakým zásahem z centrální banky.

úspornost Definition

Obsah Co je strohost? Jak Úsporná Works Daní a strohost Vládní výdaje a strohost Příklady úsporných opatření Rizika úsporných Meze keynesiánské ekonomie Řecka úsporná opatření Realizace úsporných Strukturální problémy Co je strohost?

sterilizace Definition

Co je sterilizace? Sterilizace je forma peněžní akci, ve kterém centrální banka se snaží omezit vliv přílivu a odlivu kapitálu na peněžní zásoby.

Trilemma představuje tři stejné možnosti, ale pouze jeden je možné v daném čase

Co je Trilemma? Trilemma je termín ekonomické teorie rozhodování.

Mezi hlavní centrální banky

Obsah Příklady US Federal Reserve System (Fed) Evropská centrální banka (ECB) Bank of England (BoE) Bank of Japan (BoJ) Švýcarská národní banka (SNB) Bank of Canada (BOC) Reserve Bank of Australia (RBA) Reserve Bank of New Zealand (RBNZ) Dát to všechno dohromady Ten faktor, který je určitě přesunout měnových trzíchjsou úrokové sazby.

Co je to asijská měnová jednotka (ACU)?

Co je to asijská měnová jednotka (ACU)? Navrhovaná koš asijským měnám, podobně jako Evropská měnová jednotka, která byla předchůdcem eura.

Fed Funds Futures

Jaké jsou Fed Funds Futures? Fed fondy futures jsou finanční kontrakty, které reprezentují názor na trhu, kde se denní oficiální sazba federálních fondůbude v době zakázky platnosti.

Dirty Float

Jaký je špinavá Float? Špinavý plovák plovoucí kurz, kde určité země centrální bankaobčas přihodí se změnit směr nebo rychlost změny měnového hodnoty dané země.

Další čtení

Nejbohatší a nejchudší země v roce 2018

Průměrná bohatství za dospělou osobu na světě, je $ 63.

Hong Kong peněžní autorita (HKMA)

Jaký je Hong Kong peněžní autorita (HKMA) Byla založena v roce 1993, Hong Kong peněžní autorita (HKMA) působí kontrolovat inflacia udržet stabilitu v Hong Kong dolar (HKD) a bankovního sektoru prostřednictvím své měnové politiky.

Bank of Japan (BoJ)

Co je Bank of Japan (BoJ)? Bank of Japan (BOJ) se sídlem v Nihonbashi obchodní čtvrti v Tokiu.

Past likvidity Definice a příklad

Co je to past likvidity? Pasti likvidity je situace, kdy úrokové sazby jsou nízké a úspory cenyjsou vysoké, činí měnovou politikuneúčinné.

Skupina sedm (G-7)

Co je to Group of Seven (G-7)? Skupina Seven (G-7) je fórem ze sedmi zemí s největšími světovými vyspělými ekonomikami-Francie, Německo, Itálie, Japonsko, Spojené státy, Spojené království a Kanady, jehož vláda vůdci každoročně schází v mezinárodní ekonomické a měnové záležitosti.

Tier 1 kapitál vs. kapitálu Tier 2: Jaký je rozdíl?

Tier 1 kapitál vs. kapitálu Tier 2: Přehled V rámci Basilejské dohody, banka musí udržovat určitou úroveň hotovosti nebo likvidních aktiv jako podíl ze svých rizikově vážených aktiv.

Pochopení historie a nevýhody z pevné vyměňovaných Rate

Co je pevný směnný kurz? Pevný kurz je režim uplatňovaný vládou nebo centrální bankyvazeb země měna oficiální směnný kurz k měně jiné země nebo cena zlata.

demonetarizace Definition

Co je Demonetarizace? Demonetarizace je věc demontáži měnovoujednotku své postavení zákonného platidla.

International Banking Facility (IBF)

Co je mezinárodní bankovní nástroj? Mezinárodní bankovní Zařízení umožňuje depozitní instituce v USA nabízet vkladové a úvěrové služby zahraničních rezidentů a institucí, přičemž je osvobozena od povinných minimálních rezerv Fedu a některých státních a místních daní z příjmů.

Africká rozvojová banka (ADB)

Definice Africké rozvojové banky (ADB) Africká rozvojová banka (ADB) je finanční institucezahrnující 54 afrických a 26 non-africké země, která podporuje hospodářský a sociální rozvoj v Africe prostřednictvím půjček, kapitálovýchinvestic a technické pomoci.

Měnová politika Definition

Co je pro měnovou politiku? Měnová politika se skládá z procesu navrhování, vyhlašování a provádění plánu na opatření přijatých centrální bankou, směnných kurzů, nebo jiným příslušným měnového orgánu země, která reguluje množství peněz v ekonomice a kanály, kterými nové peníze se dodává.

Import Střídání Industrializace může pomoci rozvojovým zemím

Co je import Střídání Industrializace - ISI? Substituce dovozu industrializace je teorie ekonomiky obvykle dodržovány ze strany rozvojových zemí a rozvíjejících se trhů zemí, které se snaží snížit svou závislost na rozvinutých zemích.

Mezinárodní měnový fond (MMF)

Co je to Mezinárodní měnový fond? Mezinárodní měnový fond (MMF) je mezinárodní organizace, která si klade za cíl podporovat globální ekonomický růst a finanční stabilitu, podpořit mezinárodní obchod a snižovat chudobu.

Toku finančních prostředků (FOF)

Co tok finančních prostředků na mysli? Toku finančních prostředků účtů se používají ke sledování toku peněz do různých sektorů národního hospodářství.

Nákup a prodej dohody (Studie PRA)

Jaké jsou nákup a prodej dohody? Centrální banky provádět různé typy prodej a dohody o zpětném odkupu (repo operace), jako součást operací na volném trhu, které používají k provádění měnové politiky.

Bank of England (BoE)

Co je Bank of England? Bank of England (BoE), je centrální bankapro Spojené království.

Banka pro mezinárodní platby (BIS)

Jaký je Banka pro mezinárodní platby? Banka pro mezinárodní platby je mezinárodní finanční instituce, která si klade za cíl podporovat globální měnovou a finanční stabilitu.

Special Purchase a dohoda prodejní (SPRA)

Co je to speciální Nákup a dohoda prodejní? Centrální banky provádět různé typy prodej a dohody o zpětném odkupu (repo operace), jako součást operací na volném trhu, které používají k provádění měnové politiky.

Taylor Pravidlo: ekonomický model pro měnovou politiku

Taylor Pravidloje úroková sazba prognostický model vynalezl slavný ekonom John Taylor v roce 1992, je uvedeno v jeho 1993 studiu, „ Diskrétnost Versus pravidel politiky v praxi.

Federální výbor pro volný trh Meeting (FOMC Meeting)

Co je to hromada výbor Fedu? Federální výbor pro volný trh (FOMC) se skládá z 12 členů, kteří určují blízkosti horizontu měnové politiky.

Úprava likvidity Facility

Co je pro přizpůsobení Liquidity Facility? Úpravu likviditní facility (LAF) je nástroj používaný v měnové politice, a to především v Reserve Bank of India (RBI), která umožňuje bankám půjčovat peníze prostřednictvím dohod o zpětném odkupu(repo obchody) nebo pro banky, aby půjčky RBI prostřednictvím reverzní repo dohod.

Jak centrální banky kontrolují nabídku peněz

V případě, že ekonomika národa byly lidské tělo, pak jeho srdce bude centrální banka.

Bank of Canada (BOC)

Co je Bank of Canada? Bank of Canada byla založena v roce 1934 pod Bank of Canada zákona.

Úvod do Mezinárodního měnového fondu (MMF)

Mezinárodní měnový fond(MMF) je mezinárodní organizace, která poskytuje finanční pomoc a rady členských zemí.

Zemích, které používají americký dolar

I když je to žádným překvapením, že americký dolarje oficiální měna Spojených států, to může překvapit některé, že dolar je také oficiální měnou mnoha amerických území a suverénních národů po celém světě.

Kvantitativní uvolňování je nyní pevnou součástí, nejde o dočasný Patch

Po krachu burzy v roce 2008 a následné velké recese, teoretickou výzvou pro měnovou politiku stala skutečností ve Spojených státech a na celém eurozóně.

Clearing House mezibankovní platby System (CHIPS)

Co je Clearing House mezibankovní platby System (CHIPS) Clearingové mezibankovní platby System (CHIPS) je primární clearingovouv USA pro velké bankovní transakce.

Co je to Měna Reserve?

Měna rezervaje v měně, která se koná ve velkém množství ze strany vlád a dalších institucí v rámci svých devizových rezerv.

těsné Money

Definice těsných Money Těsný peněz, také známý jako drahého peněz, vyplývá z nedostatku peněz, když měnová politika snižuje množství peněz v oběhu a množství peněz, banky musí půjčovat za účelem zpomalení ekonomické aktivity.

Zero-Bound Interest Rate

Co je to Zero-Bound Interest Rate Zero-vázaná úroková sazba je odkaz na dolní hranici ve výši 0% pro krátkodobé úrokové sazby, za níž měnová politikanení věřil, že jsou účinné při stimulaci hospodářského růstu.