Rekapitulace z nadhodnocené zásob

Publikováno 28 April 2019

Co nadhodnocený?

Nadhodnocenou fond má aktuální cenu, která není odůvodněno jeho zisku výhledu, známý jako ziskové projekce, nebo jeho ceny a zisku (P / E) poměr . V důsledku toho, analytici a další ekonomičtí experti očekávají, že cena klesnout nakonec.

Nadhodnocení může vyplývat z uptick v emocionální obchodování, nebo nelogické, gut-řízené rozhodování, které uměle nafukuje Sklad je tržní cena , nebo ze zhoršení fundamentů dané společnosti a finanční sílu. Potenciální investoři se snaží vyhnout přeplácení do zásoby.

Nejpopulárnější srovnání je P / E poměr, který analyzuje příjmy společnosti své ceny akcií. Nadhodnocenou společnost by byla jedna obchodování v míře, která je 50 krát zisk.

Teorie za nadhodnocené zásob

Malá skupina tržních teoretiků se domnívá, že trh je dokonale účinný , od přírody. Oni se domnívají, že fundamentální analýza ze skladu je zbytečné cvičení, protože akciový trh je vševědoucí. Z tohoto důvodu zásoby nesmějí být opravdu podhodnocená nebo nadhodnocená. Naopak, fundamentální analytici neochvějným ve svém přesvědčení, že tam jsou vždy příležitostí k vyslídit podhodnocená a nadhodnocené akcie, protože trh je stejně iracionální jako jeho účastníků.

Nadhodnocené akcie jsou ideální pro investory, kteří chtějí krátkou pozici , zkrat vede k prodeji podílů zpětného odkupu, když cena klesne zpět v souladu s trhem. Investoři mohou rovněž legitimně obchodovat s nadhodnocené akcie za vysokou cenu vzhledem ke značce, vynikající řízení nebo jiné faktory, které zvyšují hodnotu zisku jedné firmy přes druhého.

Jak najít nadhodnocené akcie

Relativní analýza zisk je nejčastější způsob, jak k identifikaci nadhodnocené akcie. Tato metrika porovnává příjmy do určité srovnatelné tržní hodnotou, jako je cena. Nejpopulárnější srovnání je P / E poměr , který analyzuje příjmy společnosti své ceny akcií. Nadhodnocenou společnost by byla jedna obchodování v míře, která je 50 krát zisk.

Analytici, kteří hledají akcie na krátkodobé může hledat nadhodnocená společnosti s vysokým P / E poměr, a to zejména ve srovnání s jinými podniky ve stejném odvětví nebo profesní skupiny . Předpokládejme například, že společnost má legální cenu $ 100 a zisk na akcii $ 2. Výpočet poměrem P / E se z dělení cenu o zisku ($ 100 / $ 2 = 50). Takže v tomto případě, je cenný papír obchoduje za 50 krát zisku.

Pokud to tatáž společnost má rok nárazník a činí 10 $ v EPS, nový poměr P / E je $ 100 děleno $ 10, nebo 10 krát ($ 100 10 / $ = 10). Odborníci považují společnost nadhodnocen, pokud příjmy jsou $ 2 na akcii, ale podhodnocené pokud příjmy jsou $ 10 za akcii.

Real World Příklad

I když samozřejmě, populace je nadhodnocena pouze stanovisko analytik, The Motley web Fool není nikdy plachý o vážení. Například, oni považovali elektrické automobilka Tesla být výrazně nadhodnoceny , protože ročních čistých ztrát, které běžně porušují 100 dolarů milionů značka. Nicméně investoři mají tendenci být vypracovány do společnosti, protože jeho svůdné vozidel a jeho tech-dopředu příběhu.

strategie investování Motley blázen

Dále si přečtěte

Související příspěvky