Finanční rizika: The Art of posuzování otázky, zda je dobré koupit společnosti

Publikováno 28 April 2019

Co je finanční riziko?

Finanční riziko je možnost, že akcionáři, investoři nebo jiné finanční subjekty v podniku nebo podnik přijde o peníze, pokud cash flow společnosti prokáže nedostatečná dostát svým závazkům. Když společnost využívá dluhové financování , její věřitelé jsou splaceny před akcionářů v případě, že společnost stane insolventní .

Finanční riziko rovněž vztahuje na možnost korporace nebo vládní splácet své dluhopisy (což samozřejmě by způsobilo ty dluhopisů přijít o peníze).

Základy finančního rizika

Finanční riziko je druh specifického rizika (to znamená, že souvisí striktně do firmy nebo malé skupiny společností), která zahrnuje otázky týkající se struktury firemního kapitálu, finančních transakcí a expozice ve výchozím nastavení. Termín se obvykle používá, aby odrážel nejistotu investora sběru přiznání a doprovodný potenciál pro peněžní ztráty.

Investoři mohou použít celou řadu ukazatelů finančních rizik posoudit vyhlídky společnosti. Například poměr dluhu k hlavním měří podíl dluhu použitého dána celkovou kapitálovou strukturu firmy. Vysoký podíl dluhu označuje rizikové investice. Dalším poměr se kapitálové výdaje poměr dělí cash flow z operací kapitálových výdajů vidět, kolik peněz firma bude mít opustil, aby byl podnik v chodu po praktikuje splácení svého dluhu.

klíčové takeaways

  • Finanční riziko obecně souvisí s kurzem ztráty peněz.
  • Finanční riziko nejvíce obyčejně se odkazuje na možnost, že cash flow firmy se budou nedostatečné plnit své závazky, nebo že vláda nedodrží své dluhopisy.
  • Úvěrové riziko, riziko likvidity, riziko aktivy, zahraniční investiční riziko, akciové riziko a měnové riziko jsou všechny běžné formy finanční riziko.
  • Investoři mohou použít celou řadu ukazatelů finančních rizik posoudit vyhlídky společnosti.

Typy finančních rizik

Finanční rizika existují v různých formách. Mezi nejběžnější patří úvěrové riziko, riziko likvidity, riziko aktivy, zahraniční investice, akciové riziko a měnové riziko.

Úvěrové riziko , označovaný také jako výchozí riziko, je typ rizika spojeného s půjčování peněz. Pokud dlužníci stávají schopni splácet úvěr, jdou do výchozí . Investoři ovlivněné úvěrové riziko trpí snížené příjmy z úvěrových splátek, stejně jako ztracené jistiny a úroků, nebo se vypořádat s nárůstem nákladů na sběr.

Některé typy finančních rizik, jsou vázány na finančních trzích. Riziko likvidity zahrnuje cenné papíry a majetek, který nelze nakoupené či prodané dostatečně rychle snížit ztráty v nestálém trhu. Akciové riziko kryje náhlé cenové výkyvy podílů na akcii. Riziko aktivy je šance, že cenné papíry zajištěné aktivy může být volatilní, pokud podkladové cenné papíry také změnit hodnoty. Subkategorie rizik aktivy zahrnuje zálohu (dlužník splácí dluh brzy, tak končit tok příjmů ze splátek) a úrokové sazby (významné změny v nich, které nepříznivě ovlivňuje buď dlužník nebo věřitele).

Investoři držící cizích měnách jsou vystaveni měnovému riziku , protože různých faktorů, jako jsou změny úrokových sazeb a změny měnové politiky, může změnit vypočtenou hodnotu nebo hodnotu své peníze. Mezitím se změny cen v důsledku tržních rozdílů, politické změny, přírodní pohromy, diplomatických změny, nebo ekonomických konfliktů může způsobit těkavé zahraničních investičních podmínek, které mohou vystavit firmám i jednotlivcům zahraničních investičního rizika.

Real World Příklad finančního rizika

Mnozí komentátoři poukazují na červen 2018 uzavření prodejce Toys „R“ Us jako důkaz obrovského finančního rizika spojeného s dluhem těžký odkupy a kapitálové struktury, která ze své podstaty zvyšují riziko pro věřitele a investory.

V září 2017, Toys „R”“Us oznámila, že dobrovolně podali návrh na Chapter 11 bankrotu. V prohlášení spolu s oznámením, společnost předseda představenstva a generální ředitel společnosti řekl, že společnost byla práce s věřitelů, a ostatními věřiteli na restrukturalizaci $ 5 miliard dlouhodobého dluhu v rozvaze. Toys „R“ Us také oznámila, že obdržela závazky po dobu delší než 3 miliardy $ na financování dlužníka-v-držení od JP Morgan vedené bankovní syndikát, stávající Toys „R“ Us věřitelé a další-všechny z nich byly jasně podléhá finančnímu riziku, vedle akcionářů hračce maloobchodníka. 

Hodně z tohoto finančního rizika údajně pocházel z 6,6 miliardy dolarů leveraged buyout z Toys „R“ Us od mamutí s cennými papíry Bain Capital, KKR & Co. a Vornado nemovitostí trustu v roce 2005. nákupu, který vzal soukromá společnost, nechal ji s $ 5,3 miliarda v dluhu zajištěné svých aktiv a nikdy zpět, osedlal jak to bylo 400 milionů dolarů úrokových plateb ročně.

V každém případě je Morgan-vedl závazek syndikát nefungovalo. V březnu 2018, po neuspokojivém prázdnin, Toys „R“ Us oznámila, že by bylo likvidaci všech svých 735 amerických lokalitách, aby vyrovnaly námahu klesajícího příjmů a peněžních uprostřed hrozící finanční závazky. Zprávy v té době také poznamenal, že Toys „R“ Us byl potíže s prodejem mnoho vlastností, jako například rizika likvidity, které mohou být spojené s nemovitostmi.

To ještě provozuje zhruba 800 prodejen po celém světě ačkoli. V listopadu 2018 se hedgeové fondy Solus Alternativní Asset Management a Angelo Gordon, který držel některé Toys „R“ Us’ úvěrů, a tak vzal kontrolu nad úpadce, mluvili o oživení řetězce. V únoru 2019, Associated Press oznámila, že nová společnost pracují s ex-Toys „R“ Us’ execs, Tru děti Brands, by oživit značku s novými obchody později v tomto roce.

strategie investování Associated Press Vornado nemovitost trust Bain Capital Kohlberg Kravis Roberts

Dále si přečtěte

Související příspěvky