behaviorální ekonomie

Nejlepší příspěvky

Adaptivní Prodejní Definition

Co je Adaptive Prodejní? Adaptivní prodeje je vlastní nebo na míru přístup k prodeji, který bere v úvahu typ zákazníka, stav prodeje a zpětné vazby obdržel.

Holandský Book Věta Definition

Co je Dutch Book Věta? Dutch Book Věta je druh teorie pravděpodobnosti, že předpokládá, že ziskové příležitosti vznikne, když jsou v rozporu pravděpodobnosti předpokládat v daném kontextu a porušují Bayesiánského přiblížení.

ceny Out

Co se bude prodávat ven? Ceny se odkazuje na jednotlivce nebo skupiny, který není schopen investovat na konkrétním trhu nebo koupit určitý produkt nebo službu z důvodu zvýšení tržní hodnoty.

Definice profesní mobilita pracovníků

Co je povolání mobilita pracovníků? mobilita pracovních sil z povolání se týká schopnosti pracovníků přepínání kariéry pole s cílem nalézt výdělečné činnosti nebo uspokojení potřeb trhu práce.

Digitální Definition Immigrant

Co je to digitální přistěhovalců? Digitální imigrant je termín používaný se odkazovat na osobu, která byla vznesena před digitálním věku.

pozdní většinový

Co je to pozdní většiny? Pozdní většina se vztahuje k druhé až poslední segment populace přijmout inovativní technologie.

Bernoulliho hypotéza

Co je Bernoulliho hypotéza? Bernoulliho hypotéza říká, člověk přijímá riziko, a to nejen na základě případných ztrát nebo zisků, ale také vychází z nástroje získaných riskantní akci samotné.

Definice cena Transparency

Co je cenová transparentnost? Cenová transparentnost typicky označuje, do jaké míry informace o nabídkových cense ptát cenya obchodní množství pro konkrétní médium je k dispozici.

Pig Definition

Co je prase? Prase je starý slangový termín pro investora, který je vnímán jako chamtivý, že zapomněla svůj původní investiční strategiizaměřit se na zajištění nereálné budoucí zisky.

Fixních nákladů Dilemma Definition

Co je fixních nákladů dilema? Potopena náklady dilema je formální ekonomický termín, který popisuje emocionální obtížnosti rozhodování, zda pokračovat, nebo opustit projekt, kdy je čas a peníze, které již byly vynaloženy, ale nebylo dosaženo požadovaných výsledků.

Další čtení

Který Class příjmů Are You?

Obsah Co znamená Data Say?  Nejnižší a nejvyšší Bracket Growth demografické změny Který ztrácí půdu pod nohama?

Za poznáním mezní sklon ke spotřebě vs. mezní sklon k uložení

Mezní sklon ke spotřebě vs. mezní sklon ke Ušetříte: Přehled Historicky, poptávka a spotřeba spotřebitel pomohly řídit americkou ekonomiku.

Nestranný Predictor Definition

Co je nezaujatého Predictor? Nezaujatý prediktor odkazuje na finanční teorii, že spotové ceny v určitému datu v budoucnosti se bude rovnat dnešní forwardových sazeb.

Co je to socialismus?

Obsah Co je to socialismus? socialismus je vysvětleno Kořeny socialismu Socialismus vs.

Teorie bublina Definice

Co je to teorie Bubble? Teorie bublina je neformální finanční hypotéza, která předpokládá možnost rychle rostoucích cen, protože investoři začnou nákupu nad rámec může zdát rozumné ceny.

Dolar aukce Definition

Co je to dolar aukce? Navržený ekonoma Martina Shubika, je aukce dolar je hra, která ilustruje paradox rozumná výběrová teorie, která předpokládá, že člověk bude vždy dělat nejlogičtější rozhodnutí.

Jak teorie her Strategie Zlepšuje Decision Making

Obsah Vězňovo dilema Teorie her Strategie Matching Pennies deadlock Cournot soutěž Koordinace Centipede Game  Dilema cestovní  Bitva o pohlaví Dictator Game  Mír-War  Dobrovolníka dilema Sečteno a podtrženo teorie her, studie o strategické rozhodování, sdružuje odlišné vědní obory, jako je matematika, psychologie a filozofie.

Teorie konfliktu Definition

Obsah Co je teorie konflikt? Pochopení teorie konfliktu třídní konflikty Teorie konfliktu Předpoklady Marxovy pohledy na kapitalismus Weberův Vezmi Pozdější konflikt Teoretici ekonomické Applications Co je teorie konflikt?

Karl Marx

Obsah Kdo byl Karl Marx? Karl Marx vysvětlil časný život Osobní život slavná díla Současná Influence Labouristická teorie hodnoty Ekonomická Změna společenské transformace Kdo byl Karl Marx?

Co je Bioeconomics?

Co je Bioeconomics? Bioeconomics je progresivní obor sociální vědy, která se snaží integrovat disciplíny ekonomie a biologie za jediným účelem je vytvoření teorie, které dělat lepší práci při vysvětlování ekonomických událostí pomocí biologický základ a naopak.

Pochopení Racionální chování

Co je racionální chování? Racionální chování se týká rozhodovacího procesu, který je založen na tom, aby rozhodnutí, která vedou k optimální úrovni dávky nebo nástrojepro jednotlivce.

černé pondělí

Jaký byl černé pondělí? Černé pondělí došlo 19.

neuroekonomických

Jaké jsou neuroekonomických? Neuroekonomických snaží propojit ekonomii, psychologii a neurovědy sbírat lepší pochopení ekonomického rozhodování.

behaviorální ekonomie

Co je Behaviorální ekonomie Behaviorální ekonomie je studium psychologie, neboť se týká ekonomických rozhodovacích procesů jednotlivců a institucí.

Jak Teorie her Works

Co je to Game Theory? Teorie her je teoretický rámec pro koncipování sociálních situací mezi konkurenčními hráčů.

Odhalení teorie Preference

Co je odhaleno Preference Odhalení orientace? Odhalil preference je ekonomická teorie spotřební chování, které tvrdí, že nejlepší způsob, jak změřit preference spotřebitelů je pozorovat jejich kupní chování.

Půjčka za oplátku Definition

Co je to půjčka za oplátku? Půjčka za oplátku je hra, teorie strategie předmětem výplatní matice, jako je to dilema vězně.

Vše, co potřebujete vědět o vítězi prokletí

Jaký je vítězem je prokletí? Prokletí vítěze je tendence k vítězné nabídky v aukci, aby překročit skutečnou hodnotu, nebo skutečnou hodnotu položky.

Co je Organizační chování (OB)?

Co je organizační chování? Organizační chování (OB) je akademické studium ze způsobů, jak se lidé chovají ve skupinách.

Pochopení Informace Cascades

V informační kaskády, lidé dodržovat možností druhých a dělat vlastní rozhodnutí na základě tohoto zjištění a ignorování jejich osobní znalosti nebo získat více informací.

Nedopusťte, aby vaše Zvíře Spirits vliv na důležitých rozhodnutích

Co je Spirits na zvířatech? Duch zvíře je termín známého britského ekonoma, použitý John Maynard Keynes, popsat, jak lidé dorazí na finančních rozhodnutích, včetně nákupu a prodeje cenných papírů, v době hospodářského stresu a nejistoty.

Michigan Index spotřebitelské důvěry (MCSI)

Co je to Index Michigan Consumer Sentiment? Michigan Consumer Sentiment Index (MCSI) je měsíční průzkum amerických úrovní spotřebitelské důvěry vedených na University of Michigan.

Přes vrchol (OTT)

Co je Over The Top? Přes vrchol (OTT) se týká filmové a televizní obsah poskytované prostřednictvím internetového připojení vysokorychlostní spíše než kabelové nebo satelitní poskytovatel.

Rational Choice Theory Definition

Co je Rational Choice Theory? Teorie racionálního výběru říká, že jednotlivci se spoléhají na racionálních výpočtech k dosažení výsledků, které jsou v souladu s jejich osobních cílů.

Bezstarostná nedbalost

Co je liberalního Liberalní je ekonomická teorie z 18.

Morální hazard vs. morálka Hazard: Jaký je rozdíl?

Morální hazard vs. morálka Hazard: Přehled Morální hazard a nebezpečí morálka jsou velmi podobné znějící termíny, a zatímco oni jsou dokonce blízko v tom smyslu, jemný rozdíl mezi nimi je důležitý.

Přírodní zákon

Definice přirozeného práva Přirozený zákon je teorie, která říká, že je soubor pravidel vyplývajících z lidského chování a lidské uvažování, které řídí lidské chování.

Utrácení návyky Američanů

Spotřebitelské výdajetvoří asi 70% americké ekonomiky. Co Američané koupit je rozdělena do dvou hlavních kategorií.

predikce Market

Co je to Prediction Market Na trhu predikce je sbírka lidí, kteří spekulují na různé akce - výměna průměry, volební výsledky, cen komodit, čtvrtletní prodejní výsledky, nebo dokonce takové věci, jako hrubé filmové příjmů.

Hazardního hráče klam / Monte Carlo klam

Co je gambler je klam / Monte Carlo klam Také známý jako Monte Carlo klam, gambler je klam nastane, když jednotlivec chybně domnívá, že určitá náhodný jev je méně pravděpodobné, nebo spíše, vzhledem k předchozí událost nebo série událostí.